Bağcılar Kombi Servisi

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Kombi parçaları, birbirleri ile uyum sağladığı takdirde görevlerini beklenen ölçülerde yerine getirebilen ekipmanlardır. Ancak, ekipmanların bozulması veya arızalanması sebebi ile yeterli verimi sağlayamaması halinde, asıl cihaz da zarar görebilmekte ve tüketicilere ek masraflar çıkabilmektedir. Hayatımızın en önemli merkezinde yer alan kombiler, ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılayarak yaz kış kullanma olduğumuz teknolojik cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kombilerin arızalanması, kış veya yaz fark etmeksizin tüketicileri zorda bıraktığı için, kombilerin arızalanmasını engelleyecek bakım ve onarım işlemlerinin yetkili servisler tarafından zamanında yapılması önem arz etmektedir.

Kombinin içerisindeki parçaların temizliğinden bakımına, yetkili servislerce peteklere kadar geniş bir temizlik hizmeti verilmelidir. Kombilerden alınan verimin azalması genelde kombiye mal edilirken, petekler pis veya kireçli olması nedeniyle, en çok atlanılan arıza sebeplerini ortaya çıkartmaktadır. Isınma konusunda yeterli verim alamadığını belirten ya da faturaların yüksek geldiğini idda eden çoğu tüketicinin, petek temizliği ve petek bakımlarını aksattığı da yapılan araştırmalar sonucu kanıtlandı. Petek temizliğinin yapılmamasına bağlı olarak, kombilerin verimi düşerken, kombi arızaları ile de karşı karşıya kalabiliriz. Bu nedenle, petek temizliği ne zaman yapılmalı veya petek temizliği nasıl yapılmalı gibi soruların cevaplarını bu makalede sizler için anlattık.

Petek Temizliği Zamanı

*Petek temizliği, yeni kombilerin montajı yapılmadan yapılmalı, ve iyice dezenfekte edilmeli. İkinci el kombi montajı öncesinde, muhakkak yetkili servis tarafından temizlenmesi gereken petekler, ileride arızalanmalara ve verimsizliğe neden olabilir.

*Petekleri kullanmaya başladığınız veya taktırdığınız süre 2 yılı geçmiş ise, kullanıma bağlı olarak düzenli bir petek temizliğini yaptırmakta fayda var.

*Faturanızın yüksek gelmesine rağmen, ısınamıyor veya odalar arası bir ısı dengesi problemi var ise, mutlaka petek temizliğini yaptırmalısınız.

*Kombilerin periyodik bakımları esnasında, peteklere de bir bakım hizmeti almanızda fayda var.

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Petek temizliği, kombi bakımı gibi uzmanlar tarafından yapılması gereken bir tesisat hizmetidir. Geniş çapta yapılacak bir petek temizliği hizmetini yetkili servisler tarafından almalı ve kombinizin de bakımlarını bu süreçte yaptırmalısınız. Petek temizliğini, kendiniz yapmak istiyorsanız, aşağıdaki linkimizden petek temizliğini kendim nasıl yaparım konusunu tıklayabilir, bilgi edinebilirsiniz.

 

One thought on “Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

  1. Samet

    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
    Peteklerimiz şimdiye kadar hiç temizlenmedi firmanızı aradım kombi bakımı ile birlikte yapılması çok daha iyi olacağını söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button