Bağcılar Kombi Servisi

KOMBİ BAKIMI GEREKLİ Mİ?

KOMBİ BAKIMI GEREKLİ Mİ?

KOMBİ BAKIMI GEREKLİ Mİ?

Kombi bakımı gerekli mi sorusunun cevabı kesinlikle evettir. Hem sağlığınız hem de ısınmanız, yüksek faturalardan kurtulmanız için kombi bakımınızı yılda en az bir kez yaptırmalısınız.

İşi Uzmanına Emanet Edin

Kesinlikle alanında uzman kişilerce yapılması gereken kombi bakımı, kombinizin uzun ömürlü olması için gereklidir. Öncelikle servis size verilecek hizmeti kısaca açıklayacaktır. Daha sonra kombinin verimliliğini test eder. Kombi bakımı kapsamında kombi fanı temizlenir, oksitler temizlenir, sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilir, su sızdırmazlık kontrolü yapılır, cihazın tonlanma kontrolü yapılır, elektrik bağlantılarının kontrolü yapılır, genleşme tankı kontrol edilir ve bar basınç seviyesi ayarlanır, kombi filtresi temizlenir. Ayrıca bacalı kombilerde baca limit sensörü kontrol edilir.

Olası Arızaları Önceden Görebilirsiniz

Eğer kombiniz yoğuşmalı ise, yoğuşma su haznesi temizlenir ve çamur ayrıştırıcı filtre temizlenir. Kombi bakımı hem sağlığınız hem de paranızı boşa harcamamanız için de önemlidir. Çünkü kombi bakımı esnasında, olası arıza durumları önceden tespit edilip bunların önlemini almak mümkündür. Bu sayede size yüksek ücrete mal olacak arıza durumlarından kurtulmuş olursunuz. Ayrıca kombinizin ısıtma sorunu varsa ya da yüksek faturalardan şikâyetçiyseniz bu da kombinizin bakımını aksatmanızdan kaynaklı olabilir. Kombinizden en yüksek verimi alabilmeniz için bakımını aksatmamalısınız. Yetkili olmayan servislere güvenip risk almamalısınız. Ayrıca doğalgaz cihazlarına kesinlikle kendiniz müdahalede bulunmamalısınız. Kombi bakımı gerekli mi diye düşünüyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra kesinlikle gerekli olduğunu anlayabilirsiniz.

Oda Termostatı İle De Tasarruf Edebilirsiniz

Tasarruf için oda termostatı kullanmayı da deneyebilirsiniz. Kombiniz oda sıcaklığına ulaştığında kendiliğinden çalışmayı durdurur ve sıcaklık düştüğünde tekrar çalışmaya başlar. Ayrıca gaz sayacına da bakım yaptırmanız mümkündür. Gaz kaçağı dedektörü alarak da bunun kontrolünü sağlayabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında kombi bakımının hem hayati hem de ısınma sorunlarınızı önlemesi açısından önemli olduğunu söyleyebiliriz. Yılda en az bir kere ya da 6 ayda bir olmak üzere kombi bakımınızı yaptırın. Kombi bakımı gerekli mi sorunuzun cevabını en detaylı şekilde vermeye çalıştık.

temizleme

kombi-bakim

4 thoughts on “KOMBİ BAKIMI GEREKLİ Mİ?

  1. Adem Başar

    Kombi bakımı Gereksizdir diyenler bence klozete akıtılan tesisat suyunun kirliliğine baksınlar. Adeta çamur akıyor. Bu çamur kombi içerisinde alışan parçaları tıkar ve arızalanmasına sebep olduğu gibi peteklerinde tıkanması kaçınılmaz olur.

  2. Musa Ateş

    Biz hem kombi bakımı ve peteklerin bakımını yani temizliğini yaptırmak istiyoruz. Petek temizleme işlemleri nasıl yapılıyor bilgi verirseniz sevinirim.

  3. Ahmet

    Açiklamaniz muhteşem kombi bakimi yaptirmayi duşünüyoruz hafta sonlari evde oluyoruz veya hafta içi akşam 7 den sonra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button