Bağcılar Kombi Servisi

Evdeki peteklerin hepsini açarsam, fatura yüksek gelir mi?

Evdeki peteklerin hepsini açarsam, fatura yüksek gelir mi?

Evdeki peteklerin hepsini açarsam, fatura yüksek gelir mi?

Sobayla yavaş, yavaş vedalaşan Türkiye; doğal gaz ve kombiler ile tanışmaya başladı. Kombi kullanımı hakkında bilgi sahibi olmayan bir çok tüketici elbette, yüksek faturalarla karşılaşmakta ve sobayla karşılaştırarak yanlış bir kanaate varmaktadır. Odadaki peteklerin ısınmamasından baya bir dert yanan tüketici, ya ısıyı ya da petekleri açmaya korkar durumda. Ancak, kombi kullanımında ipuçlarını bilmeyen çoğu tüketici, boş ön yargı içerisinde kombisinden verim alamamaktadır. Bu yüzden, bu gün bu yazımızda kombi nasıl kullanılır, evdeki peteklerin hepsini açmalı mıyım? ya da evdeki peteklerin hepsini açarsam fatura yüksek gelir mi gibi soruların cevaplarını sizler için bu makalemizde verdik.

  • Kombilerin yüksek fatura getirmesinin en büyük nedeni, kombi yeni değilse ve bir süredir kullanılıyor ise, bakımsızlıktır. Bakımı yapılmayan kombiler daha çok enerji harcar. Mutlaka kombi bakımlarını yaptırın.
  • Kombi seçerken mutlaka önemli bir kriter olan modülasyonu atlamayın. Modülasyon ayar demek, istediğiniz ısıyı ayarladığınızda kombinin bu ısıya ulaşması halinde kendi kendini durdurması ve yine ısının düşmesine bağlı olarak otomatik çalışmasına denir. Bu nedenle, modülasyonlu kombileri tercih edin, kombinizin yakıtından tasarruf edin.
  • Kombilerinize yakın olan odalar daha çok ısınırken, son odaların az ısınmasının nedeni tesisat da olabilir, peteklerin pisliğide. Petek temizliği yaptırmanıza rağmen, ısınma olmuyor ise, yetkili servisle görüşünüz.
  • Evdeki peteklerin aktif olarak kullanılması ile odalar arası eşit bir ısı sağlanır. Tek odada doğalgaz kullanırken, diğer odalarda kullanmazsanız, oradaki soğuk elbette tek odadaki ısıyı düşürecek ve kombiniz sürekli bir enerji sarfedecektir.
  • Peteklerin hepsini açarak, ısıyı dengeler iseniz kombinizden daha fazla verim alırsınız.
  • Tek odada kombinin sürekli ısıyı yakalamak için çalışacağına, tüm peteklerin ısınması ve eşit ısının korunması ve kombinin durup daha fazla enerji harcamaması, aslında en büyük tasarruf olacaktır.

Petek bakımı

Bu argümanlardan özetle, evdeki peteklerin hepsini kullanmanız, faturanızı yükseltmez aksine faturanıza destek olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button