Bağcılar Kombi Servisi

Demirdöküm f5 Arızası Nasıl Giderilir?

Demirdöküm f5 Arızası Nasıl Giderilir?

Demirdöküm f5 Arızası Nasıl Giderilir?

Merhabalar, Demirdöküm kombi kullanıcıları ve kombi teknik servisleri için bugün f5 hatasını burada ince detayına kadar açıklamaya çalışacağım. Umarım işinize yarar.

f5 arizasi

Öncelikle Demirdöküm markası altında bir çok modelde kombi vardır. Bunlar Kalisto, Atron, İsofast, Millenium Plus, Nitron, Solaris, Themafast ve Vinto modelleridir. Yani bu modellerin tamamında f5 hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bir çok kişi ve servis elemanları tüm Demirdöküm kombi modellerinde f5 arızasının anlamının aynı olduğunu düşünmektedir. Burada büyük yanılgıya kapılmaktadır. Şimdi sizlere model, model Demirdöküm f5 arızası açıklamasını yapacağım.

Sözü uzatmadan Demirdöküm kombi f5 hatası anlamı modellere göre ikiye ayrılır. Birincisi hava akışı arızası görülürken. İkincisi ise Aşırı ısınma termostat arızası olarak belirtilir.

Peki bizim Demirdöküm modelinde hangisi? diyor gibisiniz.

 • Kalisto F5 Hatası: Hava Akışı arızası
 • Atron F5 Hatası: Hava Akışı arızası
 • İsofast F5 Hatası: Aşırı Isınma Termostat
 • Millenium Plus F5 Hatası: Aşırı Isınma Termostat
 • Nitron F5 Hatası: Hava Akışı arızası
 • Solaris F5 Hatası: Hava Akışı arızası
 • Themafast F5 Hatası: Aşırı Isınma Termostat
 • Vinto F5 Hatası: Aşırı Isınma Termostat

demirdokum

Yukarıda gördüğünüz gibi f5 hatası anlamları yazılmıştır. Şimdi kullanıcı ben bu durumda ne yapabilirim sorusunu sık soruyor olaması ile ben burada hemen kısaca açıklamaya çalışayım.

Hava Akışı arızası: ile karşılaşıldığında kombi kullanıcısı pek fazla bir şey yapamaz. Yapması gereken bir kaç kontrol vardır. Bunlar baca bağlantı borusu ve dirseğini kontrol edin yerinden çıkmış olabilir. Baca ucu özellikle kış aylarında kombi kullanılmadığı zaman buz tutmuş olabilir. Son olarak kombiye reset atmanız gerekir. Reset attığınız halde sorun devam ediyor ise servis çağırmalısınız.

Aşırı Isınma Termostat: Bu hatada kullanıcının yapacağı bir işlem yoktur. Eğer petek vanaları kapalı iken kombinin kalorifer modu açılmış ise F5 hatası ile karşılaşırsınız. Bu durumda petek  vanalarını açın ve bir süre 30,40 dk bekleyin ve reset tuşunu kullanarak cihazı tekrar başlatınız.

 

 

3 thoughts on “Demirdöküm f5 Arızası Nasıl Giderilir?

 1. Cevat

  Demirdöküm kombi de f5 arızası veriyor servis çağırdık 400 tl gibi bir ücret istenildi yaptırmadık. Bu sorun kaça halledersiniz. Demirdöküm kalisto model f5 arızası almaktayız.

  1. admin Post author

   Cevat bey, Öncelikle demirdöküm f5 arızası yazıda da belirttiğimiz gibi bir çok nedenden dolayı görülür. Size hangi parçanın değişmesi gerektiğini söylediler ise buradan belirtin geri dönüş yapacağız.

 2. satılmış güleryüz

  kombi calısıyor petekler ısınıyor fakat sıcak su vermıyor çeşme acılınca ateşlem yapmıyor kapatınca ateşleme devam ediyor demirdöküm eski model bir kombi yardımcı oursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button